,,W szkole w Umiastowie było ciekawie.  Były długie przerwy i dużo się bawiliśmy. Lekcje były interesujące, a potem na świetlicy organizowaliśmy różne zabawy. Czasami się kłóciłem z innymi, ale potem się godziliśmy i bawiliśmy. Polecam tę szkołę.”

 

,,Miałam najlepszą wychowawczynię na całym świecie.
Dzięki pani Iwonie teraz z ciekawością czytam książki. Nauczyła mnie też grać na dzwonkach. Zawsze była cierpliwa i mi pomagała.
Poznałam wiele koleżanek i kolegów. Jeździliśmy w różne miejsca na wycieczki.
Będę tęskniła za zajęciami dodatkowymi, konkursami, ciekawymi lekcjami i dziećmi z innych klas oraz paniami.”

 

,,Mam wiele miłych wspomnień ze szkoły w Umiastowie – zajęcia z naszą panią Iwonką, szczególnie kółko gier logicznych, gdzie nauczyłem się grać w szachy.
Bardzo lubiłem chodzić na halę sportową i grać z kolegami w piłkę.
Dobrze zapamiętałem wszystkie wycieczki z akcji zima w mieście i tę na koniec drugiej klasy, gdy pierwszy raz nocowałem bez rodziny.
Wszystkie te wydarzenia zapamiętam na wiele lat.”

 

,,Do szkoły w Umiastowie uczęszczałem 6 lat. Przyszedłem tutaj kiedy miałem 4 lata. Gdy rozpocząłem naukę w szkole, była mała i nieodnowiona, a teraz jest większa, ładniejsza i mamy halę sportową.
W przedszkolu uczyła mnie pani Agnieszka i pani Monika. Do zerówki chodziłem z Julką i z Bartkiem oraz Kacprem, którzy odeszli z naszej szkoły po pierwszej klasie. W zerówce dużo się bawiliśmy, ale też i uczyliśmy.
W klasie pierwszej, drugiej i trzeciej uczyła mnie pani Iwona. W szkole uczyłem się czytać, pisać i liczyć, ale również stałem się odpowiedzialny. Lubię wszystkie dzieci z klasy i panią Iwonę, więc będzie mi szkoda opuścić tę szkołę.”

 

,,Drodzy nauczyciele, drogie koleżanki i koledzy.

Te trzy lata minęły tak szybko, a w pierwszej klasie wydawało mi się, że to będzie tak dłuuugo trwało. Jeszcze niedawno staliśmy na tej sali i Pani Dyrektor pasowała nas na uczniów tej szkoły, a tu dziś musimy się żegnać….

Cieszyłem się, że będę z wami 8 lat, niestety okazało się inaczej, a nawet odwrotnie, od końca marca poznaliśmy co to nauka zdalna. Dzięki temu doceniłem naukę w szkole!!!! Łatwo nie było, ale DALIŚMY RADĘ )) Najbardziej tęskniłem za zwykłymi lekcjami, za bieganiem na sali gimnastycznej, za przerwami no i oczywiście za towarzystwem. Kochani nauczyciele mam nadzieję, że wy też będziecie tęsknić za nami W końcu takie fajne i mądre dzieciaki z nas wyrosły…

Dziękuję przede wszystkim Pani Iwonce za to, że nauczyła mnie wielu rzeczy, za cierpliwość i wyjątkowe zaangażowanie, za wszystkie uwagi, rady i wskazówki.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy mnie uczyli, Pani Basi, Pani Angelice i mojemu ulubionemu księdzu Mariuszowi. Dziękuję również Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom tej szkoły.

JESTEŚCIE SUPER !!!

Na koniec chciałbym powiedzieć naszej zerówce, żeby się nie martwili, bo w pierwszej klasie trafią w naprawdę dobre ręce….. Pani Iwonko będę tęsknił !!!!!”

 

,,Będę wspominać tę szkołę bardzo dobrze. Nauczyłam się tutaj bardzo dużo. Poznałam koleżanki i kolegów.
Podobało mi się to, że w poniedziałki był basen. Prawie nauczyłam się pływać.
Pani Iwona była bardzo miła i dobra, ale potrafiła zmotywować mnie do pracy.
Pani Dyrektor wszystko z nami ustalała, a my się przez to czuliśmy jak dorośli.
W tej szkole wymyśliłam z koleżankami pierwszą firmę GeoMax, więc możliwe, że w przyszłości będę przedsiębiorcą jak moi rodzice.
W tej szkole pierwszy raz wyjechałam na wycieczkę i nocowałam bez mamy. Było fajnie.
Zawsze będę wspominać tę szkołę jak najlepiej i będę tęsknić za dziećmi i nauczycielami, którzy tu zostają.”

 

,,Pragnę podzielić się miłymi wspomnieniami z okresu, gdy chodziłam do Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Umiastowie.
W zerówce bardzo miło przyjęła mnie Pani Monika, która miała do mnie bardzo dużo cierpliwości i była bardzo sympatyczną osobą, która nawet wpuszczała moją małą siostrę na zajęcia i czasem nie chciała jej oddać.
Pani Monika była pierwszym nauczycielem, który powoli wprowadzał mnie w świat cyferek i literek oraz uczyła ogólnych zasad przebywania w grupie i jak sobie radzić w różnych sytuacjach.
W klasie od I do III stery przejęła Pani Iwona Żochowska i to był prawdziwy armagedon dla nas, uczniów klasy I, ale myślę, że ten armagedon zadziałał też w drugą stronę. Daliśmy Pani Iwonie czasem nieźle popalić, ale Pani Iwona nie była nam dłużna. Cały ten armagedon odbieram oczywiście bardzo pozytywnie z cenną lekcją na całe życie, ponieważ nasza wychowawczyni to bardzo wymagający nauczyciel, ale jednocześnie bardzo cierpliwy, pragnący dzielić się wiedzą z nami. To osoba naprawdę bardzo, bardzo cierpliwa, sympatyczna i ciepła.
Dziękuję jej za to, że zawsze miała na uwadze moje dobro i poświęcenie, ponieważ często zostawała ze mną po zajęciach i tłumaczyła mi rzeczy, których nie rozumiałam.
Bardzo miło będę wspominała całą kadrę szkoły za pomoc, szczerość i cierpliwość.
Cieszę się, że mogłam uczestniczyć we wszystkich super imprezach zorganizowanych dla nas, uczniów.
Wyjazd do Torunia, manufaktura czekolady, zima w mieście, dwudniowy wyjazd i noc poza domem się naprawdę udały, więc ze wszystkich wycieczek szkolnych wracałam zawsze zadowolona i uśmiechnięta.
Ta mała kameralna szkoła pozwoliła mi na poczucie bezpieczeństwa.
Wszyscy nauczyciele w bardzo ciekawy sposób przekazywali wiedzę i zachęcali do czynnego udziału w lekcjach oraz życiu szkoły.
Bardzo mi się podobały zbiórki i kiermasze organizowane w szkole, a w szczególności zbiórka prezentów dla dzieci przebywających w okresie świątecznym w szpitalu.
Będę zawsze mieć w pamięci moja klasę i wszystkie wesołe chwile związane z uczniami, a było ich bardzo dużo.
Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom tej szkoły za ogromny wkład i trud włożony w efektywne wpojenie nam wiedzy. Swoje podziękowania kieruję również do strażniczek korytarzy i szatni za opiekę nad nami i pilnowanie porządku, gdyż zawsze miały na nas oko.
Będę tu czasem zaglądać i odwiedzać Was drodzy nauczyciele.”