Akcja ,,Zima w mieście 2020″ odbywała się w naszej szkole w pierwszym tygodniu ferii zimowych czyli od 10 do 14 lutego.
Pierwszy dzień rozpoczął się od ustalenia zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas wycieczek i wspólnych zabaw. Po śniadaniu dzieci wybrały się do Centrum Zabaw Inca Play. Szalona zabawa przeplatana była warsztatami kulinarnymi, podczas których dzieci mogły samodzielnie wykonać pizzę.
Kolejnego dnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Podczas wizyty na Zamku Królewskim dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących króla, jego rodziny i całego dworu. Kustosz Muzeum bardzo ciekawie opowiadał o tym, co król jadał na śniadanie, gdzie kierował swoje pierwsze kroki po przebudzeniu, dlaczego miał niewielkie łóżko i ile czasu dziennie musiał poświęcić na ubieranie i poranną toaletę.
W nagrodę za to, że nasze dzieciaki były bardzo grzeczne, uważnie słuchały oraz odpowiedziały prawidłowo na pytania kustosza, miały możliwość zobaczenia tajemniczych miejsc niedostępnych dla innych zwiedzających.
Trzeciego dnia dzieci wzięły udział w warsztatach lizakowych, a po nich wybrały się na film do Domu Kultury Włochy. Po obiedzie dzieci ochoczo zabrały się do tworzenia masek karnawałowych.
Następnego dnia uczestnicy pojechali do Teatru Lalka na przedstawienie ,,Śpiąca królewna”. Po przedstawieniu dzieci mogły zajrzeć za kulisy teatru. Zwiedziły garderoby aktorów, zobaczyły jak wygląda scena z drugiej strony, dowiedziały się co zrobić, żeby wywołać efekt burzy lub wiatru na scenie oraz zwiedziły pracownie krawiecką i stolarską, gdzie powstają lalki. Dzięki temu dzieci uświadomiły sobie, że przedstawienie, które wcześniej obejrzały to efekt trudnej i długotrwałej pracy wielu ludzi. Tylko zgodna współpraca i koordynacja całego zespołu jest sukcesem całego przedstawienia.
Ostatniego dnia “Zimy w mieście” odbył się maskowy bal karnawałowy, a po południu dzieci pojechały jeszcze na film ,,Mia i biały lew”. Ferie w szkole zakończyły się rozdaniem upominków, upamiętniających wspólnie spędzony czas.

To był tydzień pełen niezapomnianych wrażeń…